رئیس کل دادگستری استان فارس:

سازش در چهار فقره پرونده قتل عمدی با تلاش‌ مسئولان قضایی استان فارس در نیمه اول دیماه

رئیس کل دادگستری استان فارس از حصول سازش در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم به قصاص در نیمه اول دی ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب، رئیس کل دادگستری استان فارس از حصول سازش در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم به قصاص در نیمه اول دی ماه سال جاری در حوزه های قضایی خنج، داراب، شعب42 ویژه زندان و 76 ویژه استان خبر داد و گفت: به تأسی از سیره اهل بیت (ع) و با رأفت و گذشت خانواده های اولیاء دماء، تلاش های مسئولان قضایی فارس، اعضا و کارکنان توسعه حل اختلاف و داوری استان و با کمک معتمدین و ائمه جماعات در حوزه های قضایی خنج، داراب و شعب 42ویژه زندان و 76 ویژه استان چهار محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته افزود: توسعه حل اختلاف استان همواره در مسیر اعتلای فرهنگ عفو و گذشت در جامعه گام برداشته‌اند، چرا که صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام ارزش ومرتبه بسیار والایی دارد و در آیات متعدد قرآن کریم و روایات متعدد نیز به این امر مهم اشاره شده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس تصریح کرد : ترویج فرهنگ صلح و سازش که دارای ریشه‌های دیرینه تاریخی و اعتقادی در میان مردم مسلمان ایران اسلامی است، می‌تواند در بسیاری از موارد، حلال مشکلات باشد که تحقق این مهم، سعی جمعی و عزم همگانی را می‌طلبد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی یاد آور شد: توسعه حل اختلاف استان فارس در زمینه صلح و سازش به خصوص در زمینه سازش پرونده های قتل تاکنون اقدامات بسیار مناسبی انجام داده است و امروز با کمک سایر ائمه جمعه و جماعات، افراد متنفذ و تأثیرگذار، بزرگان و همچنین سایر نهادها همچون مصلحین قرآنی، می توانیم از ورود بسیاری از پرونده های قضایی به دادسرا و دادگاه ها بکاهیم.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

نظرات