قائدی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون:

بودجه بیشتری به حوزه پژوهش کشور اختصاص یابد/صنایع در انجام پروژه‌های تحقیقاتی از دانشگاه‌ها کمک بگیرند

پژوهشگر برتر استان فارس گفت: مسئولان بودجه بیشتری به حوزه پژوهش کشور اختصاص دهند و از صنایع بخواهند برای حل مشکلات خود و انجام پروژه‌های تحقیقاتی از دانشگاه‌ها کمک بگیرند و با مراکز علمی همکاری کنند. 

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب، امیر قائدی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا درباره مؤلفه‌ها و ویژگی‌هایی که موجب انتخابش به‌عنوان پژوهشگر برتر و برگزیده استان فارس شد، اظهار کرد: چاپ مقالات علمی در مجلات ISI و چاپ مقالات در مجلات علمی پژوهشی از مؤلفه‌های اصلی این انتخاب بوده است.

وی درباره تازه‌ترین فعالیت‌ها و موفقیت‌های علمی و پژوهشی خود توضیح داد: سال ۱۴۰۰ تعداد ۶ مقاله ISI و چهار مقاله علمی پژوهشی به چاپ رسانده‌ام.

بودجه بیشتری به موضوع پژوهش اختصاص داده شود

عضو هیئت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه آزاد کازرون با مرتبه دانشیاری درباره نقص‌ها و کمبودهای کنونی عرصه پژوهش و فناوری کشور و بایدها و نبایدهای این حوزه عنوان کرد: به دلیل مشکلات مالی دانشگاه‌ها توجه کمی به موضوع پژوهش می‌شود و ارتباط بین صنعت و دانشگاه کمرنگ است.

قائدی درباره انتظارش به‌عنوان پژوهشگر از مسئولان بالادستی به‌ویژه دولتمردان بیان کرد: انتظار این است که بودجه بیشتری به حوزه پژوهش اختصاص یابد و از صنایع بخواهند برای حل مشکلات خود و انجام پروژه‌های تحقیقاتی از دانشگاه‌ها کمک بگیرند و با مراکز علمی همکاری کنند.

گسترش پژوهشگاه‌ها می‌تواند موجب توسعه عرصه پژوهشی کشور شود
پژوهشگر برتر استان فارس درباره انتقادها و پیشنهادهای سازنده و شاخص‌های رشد و توسعه عرصه پژوهشی کشور تأکید کرد: گسترش پژوهشگاه‌ها و اختصاص بودجه مشخص به موضوع پژوهش می‌تواند موجب توسعه عرصه پژوهشی کشور شود. باید صنایع به پژوهش بیشتر اهمیت دهند تا طرح‌های برون دانشگاهی برای استادان دانشگاه تعریف و مشکلات کشور به دست پژوهشگران حل شود.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

نظرات