کشتی کازرون و بازگشت به روزهای اوج

دکتر اشکان اکبری: قول می دهم ظرف 3 سال آینده چندین کشتی گیر ملی پوش داشته باشیم

عصر شانزدهم دیماه سالن کشتی ورزشگاه زنده یاد یزدانی کازرون با حضور پیشکسوتان این ورزش، حال و هوای دیگری داشت.

پس از سالها به همت منوچهر احمدی رییس هیات کشتی و دیگر دست اندرکاران این رشته ورزشی، اکثر پیشکسوتان  گرد هم آمدند تا از مردی تقدیر کنند که از جنس کشتی بوده و هست و خواهد بود. مردی که آمده تا با حمایت از کشتی شهرستان، دین خود را به شهرستان کازرون و ورزش کشتی ادا کند.  این شخص کسی نیست جز دکتر اشکان اکبری فرزند خلف شهرستان کازرون که هم اکنون فردی موفق و شناخته شده در سطح کشور می باشد.

به این بهانه، پرتو جنوب گفت و گویی کوتاه  با وی داشت تا با این پیشکسوت کشتی کازرون و تفکراتش بیشتر آشنا شویم.

لطفا از خودتان بگویید.

اشکان اکبری هستم، ۳۴ ساله متولد  شهرستان کازرون دانش آموخته ارشد رشته مهندسی نفت از دانشگاه شیراز  و دارای دکترای افتخاری از دانشگاه می کی موتو ژاپن.

چه زمانی در صحنه کشتی کازرون حضور داشته اید؟

از سال ۷۷ زیر نظر مربیان  وقت خصوصا آقایان امید کشاورز و منوچهر احمدی و صدارت، کشتی را  آغاز کردم و تا سال ۸۹ به مسابقات مختلف استانی و کشوری اعزام شدم.

پس از آن درگیر کار و زندگی شدم و به یک فعال اقتصادی موفق در ایران تبدیل شدم  ولی همیشه کشتی را پیگیری کرده و علاقمند کشتی بوده  و خواهم بود.

چه برنامه ای برای کشتی کازرون در نظر دارید؟

از حدود یکی دو ماه پیش، جلساتی در فدراسیون کشتی داشته و پیگیر حمایت از کشتی شهرستانها بوده ایم. نظر خاصی به کازرون و بوشهر دارم و امیدوارم بتوانیم وضعیت ورزش کشتی این مناطق را متحول کنیم.

به این نیت آمده ام که کشتی شهرستان کازرون را حمایت کنم چون عقیده دارم کشتی کازرون پتانسیل آقایی در کشور را دارد.

قصد دارم  در سفرهای پیش رو،  قهرمانان جهان و المپیک را به شهرستان بیاورم تا بتوانیم از تجربه آنها استفاده کنیم و از مربیان بین المللی به همراه مربیان خوب شهرستان استفاده کنیم و ظرف مدت چند سال، کشتی شهرستان به سطح ایده ال برسد و همچون گذشته در مسابقات لیگ دسته یک و دسته دو کشور حضور داشته باشد.

پس از رسیدن به سطح مطلوب، تیم داری را شروع خواهیم کرد تا بتوانیم در مسابقات کشوری تیم موفقی در حد قهرمانی داشته باشیم.

در مرحله بعد، با کمک و همکاری دوستان به فکر ساخت و تاسیس یک خانه کشتی استاندارد و آبرومند برای شهرستان هستیم.

آینده کشتی شهرستان کازرون را چگونه می بینید؟

اگر مطابق اصول و برنامه ریزی پیش برویم، قول می دهم ظرف 3 سال آینده چندین کشتی گیر ملی پوش در رده های مختلف داشته باشیم.

چه صحبتی با پیشکسوتان و کشتی گیران کازرونی دارید؟

کشتی، سوای بحث ورزش و افتخار آفرینی و سلامت، در زندگی شخصی نقش مهمی دارد. اخلاق، صبر و منش پهلوانی از جمله صفاتی است که موجب کمک به پیشرفت در زندگی شخصی کشتی گیران می شود.

از کشتی گیران شهرم می خواهم با جدیت و پشتکار و توجه به آموزش مربیان، فعالیت خود را برای رسیدن به موفقیت دوچندان کنند.

از همه پیشکسوتان درخواست دارم دست در دست هم و متحد، با کمک به یکدیگر کشتی کازرون را به جایگاه واقعی خود در کشور برسانند.

در گذشته های نه چندان دور، کشتی کازرون صاحب مقامهای اول و دوم در استان بود و این حاصل اتحاد و همبستگی مربیان و پیشکسوتان بود. شور و اشتیاق فراوانی در سالن های کشتی شهرستان وجود داشت و امیدوارم به زودی باز هم به همان روزهای اوج بازگردیم.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

نظرات