انفجار هولناک در آپارتمان واقع در شهرک انتظام کازرون

رئیس اورژانس ۱۱۵ کازرون از مصدومیت ۵ شهروند بر اثر انفجار آپارتمان واقع در شهرک انتظام کازرون خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کازرون؛ بهمن جمشیدی در تشریح جزئیات این حادثه گفت: صبح امروز در ساعت ۸:۱۲  گزارش وقوع یک انفجار در شهرک انتظام کازرون از طریق سامانه ۱۱۵ دریافت شد و بلافاصله ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام شد.

وی ادامه داد: این حادثه به دلیل نشت گاز و انفجار در چند واحد آپارتمان رخ داد و موج این انفجار باعث شد به چند واحد واقع در این آپارتمان خسارت عمده ای وارد شود.

 جمشیدی افزود: این حادثه ضمن بروز آتش سوزی منجر به سوختگی شدید ۲ نفر از شهروندان ساکن در واحدهای مسکونی این آپارتمان شده است که پس از انجام اقدامات درمانی توسط تکنسین های اورژانس به بیمارستان حضرت ولیعصر کازرون انتقال یافتند و ۳ مصدوم که عدم همکاری جهت انتقال داشتند اقدامات درمانی اولیه در محل حادثه انجام شد.

وی همچنین تأکید کرد: در صورت نشت گاز و استشمام بوی آن قبل از هر کاری باید دقت کرد در آن محل هیچ گونه آتش کبریت؛ فندک و امثال آن روشن نشود و همچنین کلید ها و وسایل برقی قطع یا وصل نشود و به همان حال روشن یا خاموش که هستند بمانند؛ زیرا اشعه یا جرقه حاصله از هر یک از عوامل فوق ممکن است باعث انفجار گاز پخش شده شود.

شایان ذکر است به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون، حامد پشنگیان سرپرست سازمان در تشریح جزئیات حادثه اظهار کرد: ساعاتی قبل با اعلام وقوع حادثه انفجار در محدوده شهرک فجر به سازمان آتش نشانی کازرون، آتش‌نشانان ایستگاه شماره دو برای امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه در این حادثه چهار نفر به علت شدت انفجار مصدوم شده اند، تصریح کرد: شدت انفجار‌ منزل مسکونی به حدی بود که به سه ساختمان مجاور نیز خسارت وارد شد.
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون ادامه داد: از این مصدومان، سه نفر دچار سوختگی شدید شده و جهت اقدامات درمانی توسط پرسنل اورژانس به بیمارستان ولی عصر (عج) کازرون منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون طبق بررسی اولیه صحنه حادثه، نشت گاز علت احتمالی انفجار بوده اما کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در حال بررسی دقیق‌تر علت حادثه هستند.

پشنگیان در پایان به شهروندان توصیه کرد ، توصیه ها و نکات ایمنی ارائه شده توسط سازمان آتش نشانی در خصوص استفاده از وسایل گرمایشی در ایام سرد سال را رعایت فرمایند.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

نظرات