هفتمین پایتخت کتاب ایران معرفی خواهد شد

آیین معرفی هفتمین پایتخت کتاب ایران روز دوشنبه ۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.


به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی، ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین معرفی هفتمین پایتخت کتاب ایران را روز دوشنبه ۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی برگزار خواهد کرد. در شش دوره برگزاری این برنامه به ترتیب شهرهای اهواز (۱۳۹۴)، نیشابور (۱۳۹۵)، بوشهر (۱۳۹۶)، کاشان (۱۳۹۷)، یزد (۱۳۹۸) و شیراز (۱۳۹۹) توانسته‌اند عنوان «پایتخت کتاب ایران» را کسب کنند. شهر شیراز از آغاز فروردین ۱۳۹۹ تا آذرماه ۱۴۰۰ عنوان پایتختی کتاب را در اختیار داشت.

این برنامه به‌ صورت مجازی و مستقیم از آپارات شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران به آدرس bookpromotion.ir/live پخش خواهد شد و در این مراسم هفتمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر خلاق ترویج کتاب‌خوانی ایران معرفی خواهند شد.

در برگزاری هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران سازمان‌ها و نهادهای مختلفی از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، انجمن کتاب‌داری و اطلاع­‌رسانی، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، کانون­های فرهنگی و هنری مساجد، کمیسیون ملی یونسکو، تشکل‌های نشر، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و دیگر نهادها و سازمان‌های فعال و علاقه‌مند به این حوزه، مشارکت و همکاری داشتند.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

نظرات